Antalya haberleri, işyerleri ve daha fazlası. Antalyanın sanal dünyadaki adresi

Alanya Belediyesi'nden Sosyal Mesafeli Bank
Alanya Belediyesi'nden Sosyal Mesafeli Bank

Alanya Belediyesi'nden Sosyal Mesafeli Bank

Hayatımızda ve gündelik yaşantımızda birçok değişikliklere sebep olan Koronavirüs (Covid-19) salgını, Alanya Belediyesini, kent genelinde vatandaşların ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe kurallarını gözetmeleri konusunda yeni çalışmalara yöneltti.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parklarda birçok kişinin yan yana oturup sohbet ettiği bank ve oturma gruplarını ‘sosyal mesafe’ kuralına uygun olarak yenilemeye başladı. Yeni tip banklara en fazla iki kişi oturabilirken kişiler arasında da birer metre mesafe bırakıldı. Önlem amaçlı yapılan bu düzenlemelere ek olarak tasarlanan uyarıcı afişler, tüm vatandaşlarımızın dikkatini çekecek şekilde banklara asılmaya başlandı. Görseller ile toplumsal bilincin de arttırılması hedefleniyor.

“ÖNCELİĞİMİZ SOSYAL MESAFE”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar kent genelinde başlayan uygulamalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Koronavirüs kapsamında şantiyemizde kendi imkânlarımızla ürettiğimiz banklarımızı kısa sürede şehrin her yerine yayacağız. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarılar neticesinde vatandaşlarımızın sosyal mesafe kurallarını gözetmesi açısından ürettiğimiz banklar, hem sağlığımız için hem de çevre estetiği için muhtelif noktalara yerleştirilmeye başlandı” dedi.

Kaynak : Alanya Belediyesi