Antalya haberleri, işyerleri ve daha fazlası. Antalyanın sanal dünyadaki adresi

  • 27.3852
  • 28.9078
  • 33.2920
Alanya Sahilleri Covid-19 a Hazır
Alanya Sahilleri Covid-19 a Hazır

Alanya Sahilleri Covid-19 a Hazır

Ülkemizin ve Dünyanın turizm alanında tercih edilen ve en önemli şehirlerinden biri olan Alanya’ nın plajları, Dünya genelinde mücadele edilen Covid-19’a karşı tedbirler alınarak sezona hazır hale getirildi.

Koronavirüs (Covid-19) tehlikesine karşı alınan önlemler sonrası Alanya sahilleri yaz sezonunda gelecek misafirlerini beklemeye başladı.iyor. Damlataş Kleopatra Plajı’nda Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD)’ne ait plaj büfesinde, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ALTİD Başkanı Burhan SİLİ yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT PLAJLARA YANSIDI

Koronavirüs (Covid-19) sürecinde halk sağlığının korunması amacı ile halkın kullanım alanlarında alınan tedbirlerin yanında, plajlarda korona revizyonuna tabii tutulurken, kontrollü yeni sosyal hayat kuralları plajlara da yansıdı. Şezlonglardan yürüyüş yollarına, soyunma kabinlerinden tuvaletlere kadar her alanda sosyal mesafe düzenlemesi ve hijyen çalışmaları yapıldı. Alanya Plajların giriş çıkışlar ayrı yerlerden ve kontrollü olarak yapılıyor. Plajlarda ayrıca vatandaşların bilgilendirilmesi için, Covid-19 tedbirleri ile ilgili bilgilendirme tabelaları asıldı.

Alanya plajlarında hizmet veren büfelerin servis personeli maske kullanımı ve oturma alanlarında sosyal mesafe tedbirlerine karşı duyarlı olmaları konusunda düzenlemelerin yapıldığı görüldü.

YÜCEL: “VATANDAŞLARIMIZ PLAJLARI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANABİLİR”

Örnek Plaj olarak gösterilen sahil büfesinde incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bütün plajların aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini vurguladı. Başkan Yücel; “Alanya Belediyesi ve ALTİD olarak turizmimizin göz bebeği plajlarımızı koruma ve denetleme açışından üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu yıl her alanda olduğu gibi plajlarımızda da alışık olmadığımız durumlar söz konusu. Maalesef bütün Dünya’ yı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle birtakım önlemler aldık. Örnek plajımız dahil hem misafirlerimiz hem de vatandaşlarımızın sağlığı için bütün plajlarımızda aldığımız bu önlemlere dikkatle riayet edilmesi en büyük arzumuzdur. Vatandaşlarımız tedbir amaçlı konulan kurallara uyarak gerek büfelere gerekse halk plajlarımıza gönül rahatlığıyla gelebilir.” dedi.  

Kaynak : Alanya Belediyesi

Link : https://www.alanya.bel.tr/Haber/32379/ALANYA-PLAJLARI-COVID-19-A-HAZIR